Без категории

Книжкові новинки та новини із світу літератури

Біблія і «1984» потрапили до списку «неналежних» книг у США

До найбільш «неналежних» потрапила Біблія і класичні антиутопії — «1984» Джорджа Оруелла, а також «Про чудовий новий світ» Олдоса Хакслі. Їм компанію склали «Над прірвою в житі» Джерома Д.Селінджера і «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена.

Є в чорному списку і більш очікувані твори. Наприклад,

Подробнее »Біблія і «1984» потрапили до списку «неналежних» книг у США

Найстаріша книгарня у світі

Упевнений, ви не знали, що найстаріша книгарня у світі знаходиться в Лісабоні. Він називається «Livraria Bertrand», і зовні виглядає зовсім непомітним.

Тим не менш, магазинчик дуже любимо португальцями за свою історію. І за те, що він досі у строю! Ну що, хочете дізнатися як виглядає найстаріша книгарня у світі?

До речі, якщо ви не знали, «книгарня» по-португальськи звучить як «ліврарі́я» (livraria) — від слова «лівру» (livro) — «книга». Офіційно з 2010-го року Livraria Bertrand зареєстрована в Книзі Рекордів Гіннесса як найстаріший діючий книгарня. Можете уявити, він працює з 1732 року!

Самый старый книжный магазин в мире

Як так вийшло? Давайте розбератися.
Подробнее »Найстаріша книгарня у світі

Як один математик зробив справжній переворот у літературі

У 1865 професор математики Оксфордського університету зробив справжній переворот у світовій літературі, випустивши легендарну «Алісу в країні чудес».
«Пригоди Аліси в країні чудес» (1865), «Крізь дзеркало і що там побачила Аліса» (1871) і «Полювання на Снарка» (1876) — улюблені твори англійців, та й не тільки.
Подробнее »Як один математик зробив справжній переворот у літературі

10 цікавих фактів про книги

Дані за минулий рік показують, що дорослі американці щодня витрачають у середньому три з половиною години на перегляд телевізора. При цьому те ж саме дослідження стверджує, що телевізор може знизити ваш IQ, а ось читання, навпаки, здатне зняти стрес, покращити пам’ять і навіть запобігти хворобі Альцгеймера.

Подробнее »10 цікавих фактів про книги

Наркоман Булгаков и развратный Толстой: 5 самых распространенных мифов об известных писателях

Ключевые для культуры персоналии всегда привлекали пристальное внимание публики, и писатели в этом смысле не стали исключением. Обстоятельства жизни великих авторов интересовали и тех, кто хочет найти в биографиях ключ к пониманию произведений, и тех, кто подыскивает «неудобные факты», чтобы продемонстрировать лицемерие всеобщего кумира. Часто этот поиск завершается созданием баек, которые звучат не менее забавно, чем знаменитые анекдоты Хармса о Пушкине: «Пушкин любил кидаться камнями. Как увидит камни, так и начнет ими кидаться. Иногда так разойдется, что стоит весь красный, руками машет, камнями кидается, просто ужас!»
Сергей Лебеденко собрал пять самых распространенных мифов об известных писателях и разобрался, откуда они взялись и почему нам так нравится сочинять истории о литературных селебрити.
 

Подробнее »Наркоман Булгаков и развратный Толстой: 5 самых распространенных мифов об известных писателях