В Українському фонді культури вручили премії імені Винниченка

IMG_5910 IMG_5921Відповідна премія вручається за творчі досягнення в галузі літератури і мистецтва та за благодійницьку діяльність. Серед цьогорічних лауреатів і автор Мультимедійного видавництва Стрельбицького — Сергій Коропенко, який удостоївся відзнаки за історико-ізотеричну трилогію: «Русь. Легенда про Рюрика», «Русь. Час мечів», «Русь. Битва князів». Серед інших лауреатів: Олександр Савенко — відомий український публіцист, тележурналіст за програму «Український клуб» на “Центральному каналі” (КДР ТРК) ; Станіслав Лазебник — за книгу нарисів «Люди українського закордоння», Київ, видавництво «Істина», 2016 рік.

Крім того, було вручено почесний орден УФК за подвижництво в культурі членові правління фонду Леонідові Андрієвському, а також почесними грамотами відзначили активних організаторів ювілейних урочистостей з нагоди 30-річчя Українського фонду культури.

Члени правління обговорили питання вшанування пам’яті багаторічного керівника Українського фонду культури Бориса Олійника (помер 30 квітня 2017 року). Зокрема, про присвоєння імені Олійника Українському фонду культури; про утворення Міжнародної літературно-мистецької премії УФК ім. Олійника за вагомі досягнення в культурі у 7 номінаціях; про створення в Українському фонді культури, за адресою вул.Липська, 16А, меморіального кабінету-музею Бориса Олійника; про встановлення меморіальних дощок Олійнику в Києві на будинку, де він мешкав упродовж останніх 30-ти років, на будинку, де він працював останні 30 років в УФК, у Нових Санжарах та Зачепилівці Полтавської області, де навчався видатний письменник; про встановлення пам’ятників Олійнику у Києві та Полтаві; про підготовку й видання у Києві до 85-річчя Олійника повного зібрання творів письменника.